Menu

 

 

facebook-pro-01-535x535

VALSTYBĖS DIENOS MINĖJIMAS. ŽYGIS MINDAUGO KELIU.

Saulėtą liepos šeštosios rytą žygeiviai su tautinių salvų apranga ir simbolika rinkosi Panevėžio siauruko stotyje. Smagios nuotaikos 8 vagonų traukinukas, tempdamas dar ir keturias geležinkelio platformas pakrautas dviračių, greit atpuškavo į Anykščius. Prieš vidurdienį pasibalnoję plieninius žirgelius su vėjeliu pasiekė miestelio centrą, kur dalyvavo Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonijoje.

Šeimyniškėlių piliakalnyje žygio dalyvius pasitiko viduramžių lietuvių kariai saugantys Vorutos pilį ir Karalienė Morta su raitelių palyda. Baltojo ir Juodojo metraštiniko dialogas ( iš J.Marcinkevičiaus dramos "Mindaugas"), ansamblio "Abelėlas" sutartinės ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių šventinės salvės įprasmino šventės esmę.

Pasiekę Niūronis stebėjome karžygių dvikovą ir ragavome kulinarinio paveldo patiekalus. Gėrėjomes žirgų pasirodymu Švenosios upėje ir gaivinomės jos vandenyse. Ant Palatavio piliaklnio stebėjome Mindaugo ir Mortos karūnavimo apeigas, ir Vyskupui ištarus – LIETUVA TURI KARALIŲ ! - nuvilnijo džiaugsmo šurmulys palydėtas dūdmaišių garsais. Žygeiviai, kurių gretose sutikome ir Tarptautinio keramikų simpoziumo dalyvius, gyvai dalinosi įspūdžiais ir smagiai bendravo karališkoje puotoje.

Pakylėtos nuotaikos iškylautojai grįžo į Panevėžį, išsikrovė dviračius, aplodismentais padėkojo organizatoriams ir išskubėjo giedoti Lietuvos himno.

ASG informacija

siaurukas mindaugines 2014

{ppgallery}nuotrauku_galerijos/mindaugines_2014{/ppgallery}