Pramoginės kelionės ir galima programa užsakomosioms kelionėms:

Šimtametis Siaurukas

Programa pritaikoma tiek vaikams, tiek suaugusiems. Yra galimybė pasinaudoti kultūros pasu  V-VIII  kl.  moksleiviams.  Programoje: pažintinė kelionė siauruku Anykščiai – Troškūnai - Anykščiai, ekskursija Troškūnų geležinkelio stotyje. Supažindiname keliautojus su buvusia raštine, laukiamąja sale "Prezidento  salė“,  mūsų  darbuotojo  Vaido  Pupelio  foto  paroda.  Edukacijos  metu  vykta viktorina, pokalbiai, diskusijos. Programos  trukmė:  kelionė  traukinuku  (Anykščiai   –  Troškūnai  –  Anykščiai)  -  80  min; edukacijos programa – 60 min.

Informacija telefonu: +370 663 65377; El. paštu: anyksciai@siaurukas.eu

Muzikinės programos jūsų renginiui

Dolskio-Šabaniausko muzikinė programa: visiems gerai žinomi šlageriai ir puiki nuotaika retro stiliumi!

Saksofonas ir jo užburiančios melodijos.

Pramoginė pop programa – renginio vedimas, dainos, žaidimai, šokiai jūsų pasirinktoje vietoje.

Karaoke programa depe – garvežinėje – nepamirštamas nuotykis visai kompanijai.

Informacija telefonu: +370 610 36085 El. paštu: turizmas@siaurukas.eu

Istorinė Lietuvos virtuvė

Pagal prof. Rimvydo Laužiko knygą „Istorinė Lietuvos virtuvė“. Ši edukacinė programa – tai kulinarinė kelionė su Siauruku po XIV – XVI a. skanaujant tai ką valgė ir gėrė Lietuvos didikai, bajorai,  miestiečiai   ir  valstiečiai.   Supažindinama,  kaip   formavosi  nacionalinė   virtuvė  ir valgymo  kultūra.  Programoje  ne  tik  istorinė  virtuvė,  bet  ir  to  laikmečio  etiketas,  linksmos istorijos,  viduramžių  stalo  žaidimai  su  dovanomis.  Programa  vedama  lietuvių,  anglų,  rusų kalbomis. Traukinuku iš Anykščių galime vykti į Troškūnus, Surdegį, Panevėžį.

Traukinio užpuolimas

Tai  teatralizuota  muzikinė  programa:  žaidimai,  dainos,  šokiai,  muzika  ir  gera  nuotaika. Programa užsakoma individualiai. Traukinuku galime vykti iš Anykščių ir Panevėžio stočių į Rubikius, Pakalnučių stotelę, Troškūnus, Surdegį, Rekstino mišką, Raguvėlę.

Lietuvos vyndarystės istorija

Programoje vyno degustacijos ir unikalūs Lietuvos ir pasaulio kulinarinio paveldo patiekalai. Programa užsakoma grupėms pagal užsakovo pasirinktą datą ir laiką. Vyno degustacijos metu supažindinama su Lietuvos pramoninės vyndarystės istorija, jos pradininko Balio Karazijos vyno keliu nuo Lietuvos iki Europos. Išskirtinis kelionės elementas gurmaniškų dvarininkų delikatesas – sraigės. Į Lietuvą buvo atvežtos kaip prancūzų kultūros ir gastronomijos dalis. Traukinuku  galime  vykti  iš  Anykščių  į  Troškūnus,  Surdegį  arba  iš  Panevėžio  į  Surdegį, Troškūnus.

Alaus keliais

Kelionės  programoje  alaus  degustacijos,  alaus  gaminimo  technologijų  pristatymas,  vieno  iš regiono bravorų aplankymas. Traukinuku galime vykti iš Anykščių į Troškūnus, Surdegį arba iš Panevėžio į Surdegį, Troškūnus.

Troškūnų vienuolyno paslaptys

Programoje    ekskursija    po    vienuolyno    ansamblį.    Bažnyčios    požemiuose    pristatomos vienuolyno istorijos ir legendos, supažindinama su sakralinio meno vertybėmis, 1557 metais datuojamu bizantiškosios tapybos šedevru.

Iškyla „Anykščių gamtos ir kultūros turtai“

Reisas:  Panevėžys  –  Anykščiai  –  Panevėžys.  Keliaujama  siauruku,  yra  galimybė  pasiimti dviračius ir paspirtukus. Keliautojams skirta laiko susipažinti su Anykščiais, apžiūrėti Antano Baranausko apdainuotą Anykščių šilelį.Iškyla prie Raguvėlės vandens telkinio“

Vasaros iškylos prie vandens telkinio. Keliautojai kviečiami poilsiauti, maudytis, žaisti, žvejoti, kepti kepsnius. Kelionės metu keliautojai gali atsivežti ir ant grilio pasigaminti įvairius maisto produktus.

Gurmaniškoji Aukštaitija

Patiekalai - nuo XVI amžiaus, t. y. nuo Panevėžio miesto įkūrimo pradžios. Tai – gastronominę istoriją menanti programa.   

Svečiai neria į Panevėžio miesto įkūrimo laikus, t. y. XVI amžiaus pradžią. Palaipsniui „keliaujama“ laikmečiais, skanaujami kiekviename amžiuje labiausiai regione paplitę patiekalai.

Kartu istorijos dalyviai apžvelgia Aukštaitijos regiono gastronomiją, jų vaizduotė sukuria scenas, kaip tokius užkandžius ar patiekalus skanavo Aukštaitijos regiono didikai, kodėl populiarumą pelnė vienas ar kitas skonis...

30 Eur/ asm., trukmė – 2-2,5 val. 5 patiekalai. Grupėms nuo 15 asm.

Restorano „Vasaris“ pasiūlymas

Miltinio keliais

Režisieriaus Juozo Miltinio santykis su kulinarija – unikalus ir ypatingas. Aktoriaus ir režisieriaus Juozo Miltinio talentu ir indėliu į Lietuvos teatro istoriją neabejoja niekas, tačiau paminėjus šią pavardę ne vienam iškyla ne tik jo pasiekimų, bet ir gana kontraversiškos asmenybės vaizdinys. Koks jis?

Maestro gyvenimo vingiai, pomėgiai, santykis su gastronomija, prancūziška kultūra ir etiketu. Išgirsite apie jo susikurtą asmeninį pasaulį, išskirtines puotas, ir apie jas sklandančias legendas.

Programoje mini etiketo pamokėlė, vaišės pagal režisieriaus užrašytas receptūras, burnoje tirpstančiu prancūzišku ,,Napaleonu”. Režisierius Juozas Miltinis, būdamas gurmanu, vertino ir gaminio skonį, ir pateikimą. Maistas jam buvo jo vidinės laisvės simbolis. Iš saldumynų garbusis režisierius itin mėgo tortą „Napoleonas”. Tiesą sakant, tai buvo vienintelis tortas, kurį jis ir pripažino ir puošė savo organizuojamų puotų stalus.

Mieste gerai žinoma „Vasaris” konditerių komanda, daug metų kepdami tortų karalių – „Napoleoną”, net nežinojo, kad šis tortas sukėlė aistras meno ir kultūros bendruomenėje. Bendravusieji su garbiuoju režisieriumi, visi kaip vienas, tvirtino, kad tai būtent TAS gaminio skonis, kurį ir vertinęs J. Miltinis. Pripažindami tradicijas, „Vasaris” kolektyvas vienbalsiai nusprendė atiduoti pagarbą istorijai ir pavadinti šį gardumyną miestą garsinusio erudito J. Miltinio garbei. Tokiu būdu burnoje tirpstantis tortas įgavo naują vertę ir pavadinimą – „REŽISIERIAUS NAPOLEONAS”. Jį irgi skanausime.

20 Eur/ asm., trukmė – 1,5-2 val., 1 karštasis patiekalas + desertas ir kava/arbata. Grupėms nuo 15 asm.   

Restorano „Vasaris“ pasiūlymas

Stalo etiketas

Stalo etiketas kartu su žaismingomis atrakcijomis ir užduotimis, restorano patiekiamu specialiuoju karštu patiekalu, kurtu “Siauruko” kalvei ir, žinoma, kalvišku desertu.

Programa gali būti adaptuota vaikams, suaugusiems ar mišriai grupei.

20 Eur/ asm., trukmė – 1,5-2 val., 1 karštasis patiekalas + desertas ir kava/arbata.

Grupėms nuo 15 asm.

Restorano „Vasaris“ pasiūlymas

Aukštaitijos vynai garvežinėje

Regiono mažųjų vyninių vynai ir aukštaitiški užkandžiai.

Yra įprasta matyti geriausius metų filmus, knygas, spektaklius, muzikos albumus… Pamatykime ir paragaukime taipogi vynus ir sukurkime tikrą spektaklį neįprastoje aplinkoje, neįprastą akiai ir kitiems mūsų pojūčiams.

Tai - ne šiaip sau gėrimai, kuriuos degustuosite. Edukacinė programa vilioja gausias svečių grupes, kurie susidomėję klauso istorijų apie senąsias vyndarystės tradicijas Lietuvoje, Aukštaitijoje. Pažintį turėsime su mūsų regione gaminamais vynais, kurių atsplaviai, tikimės, užburs šviežiu aromatu, akomponuos sunokusių vaisių kvapų natos, o gaivus poskonis visąlaik primins vasarą... Nauji derliaus metai, nauji vynai, nauja hamonija regione. Todėl neabejojame, jog šioje – nuolat kintančioje derlių skoniais ir maisto deriniais – programoje “išgirsite” puikų Aukštaitijos skulkiųjų gamintojų orkestrą. Kokie deriniai šokiruoja arba yra populiarūs?.. vertinsime ir gėrėsimės, skanausime ir uosime.

20 Eur/ asm., trukmė – iki 2 val., 5 vynai, užkandžiai. Grupėms nuo 15 asm.

Restorano „Vasaris“ pasiūlymas

Sraigių degustacija. Burgundiškasis Panevėžys

Aukštaitijos augintojų ir gamintojų sraigės, mažųjų vyninių vynai.

Sraigėmis, kaip delikatesu, lietuviams neįprasta mėgautis, tačiau sraigių mėsa buvo vertinama dar Antikos laikais. Jau XIV amžiuje didikai mėgavosi patiekalais iš sraigių mėsos. Sakoma, kad sraigė, pagaminta pagal burgundiškąjį receptą, praranda tautybę. Ji tampa burdungiškąja. Prancūzija Aukštaitijos regione. Taip galime pavadinti mūsų susitikimą, kuriame kviečiame degustuoti ir karštąjį patiekalą, gamintą naudojant sraigių mėsą…

20 Eur/ asm., trukmė – iki 2 val., 2 rūšių sraigės, karštasis patiekalas ir vynas.

Grupėms nuo 15 asm.

Restorano „Vasaris“ pasiūlymas

Aukštaitiško midaus degustacija

Rankų darbo aukštaitiškas midus ir aukštaitiški užkandžiai.

Legendos byloja, kad šios receptūros midų gėrė ir kunigaikščiai. Ragausime midų, gamintą trečiosios kartos bitininko, kuris medaus į šiuos gėrimus negaili. Kiekviename midaus litre yra apie 750 g medaus ir šių gėrimų gamyboje nenaudojami jokie cheminiai priedai, tik natūralios žaliavos. Tuo jis ir skiriasi nuo visų kitų gamintojų produktų. Viena  iš midaus rūšių gaminama pagal XIV amžiaus receptą, kitose rūšyse jausis pavasario dvelksna, vaisių ar uogų skoniai.

Šios programos metu susipažinsite ir su midininko amatu, gėrimo istorija, vartojimo papročiais, gamyba.

20 Eur/ asm., trukmė – iki 2 val., trijų rūšių midus ir aukštaitiški užkandžiai. 

Grupėms nuo 15 asm.

Restorano „Vasaris“ pasiūlymas

Darbo laikas

Pirmadieniais-penktadieniais nuo 8.00 iki 16.30 val.
Pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.30 val.

 

Informacija

Telefonu: +370 610 36085
El. paštu: turizmas@siaurukas.eu