Bus atnaujinamas Raguvėlės siaurojo geležinkelio kompleksas

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ pradeda įgyvendinti projektą „Raguvėlės siaurojo geležinkelio komplekso pritaikymas visuomenės poreikiams“.

2022 m. rugsėjo 16 d. pasirašyta projekto „Raguvėlės siaurojo geležinkelio komplekso pritaikymas visuomenės poreikiams” Nr. PANE-LEADER-6B-I-28-1-2022/42VS-PV-22-1-04272-PR001 finansavimo sutartis.

Raguvėlės siaurojo geležinkelio komplekso atnaujinimo metu bus pagerinta Aukštaitijos siaurojo geležinkelio infrastruktūra, atnaujinta viešoji erdvė, skirta visuomenės poreikiams tenkinti, sudarytos sąlygos laisvalaikio užimtumui ir prieinamumui didinti, kultūrinio turizmo skatinimui, socialinės atskirties mažinimui.

Projekto metu bus įrengta poilsio ir maudymosi zona  prie Raguvėlės siaurojo geležinkelio stoties esančio tvenkinio, taip pat atnaujintas ten esantis vandens bokštas, kuriame bus įkurtas muziejus.  

Projekto įgyvendinimo vertė – 161 999,46 Eur. Projektas finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Lietuvos valstybės biudžeto lėšų ir Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Projektas parengtas pagal Panevėžio rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos II prioriteto priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“.

Logotipai

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija

Kinetinių skulptūrų rezidencija "Siauruko istorijos"

519-ojo Panevėžio miesto gimtadienio šventės metu VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ teritorijoje atidengta nauja išskirtinė skulptūra "Siauruko piemuo".

„Norėdami pritraukti dar daugiau lankytojų į mūsų erdves Panevėžyje bei skatindami tvarios aplinkos kūrimą, nusprendėme Siauruko teritorijoje įkurti kinetinių skulptūrų parką „Siauruko istorijos“. Džiaugiamės, kad į pirmąjį mūsų kvietimą atsiliepė nemažai menininkų. Iš visų pasiūlymų išsirinkome Margaritos Ado projektą „Siauruko piemuo”, kurį kartu ir įgyvendinome. Smagu matyti, kaip metalo atliekos ar nereikalingos traukinių detalės talentingos kūrėjos rankose pavirto meno kūriniu. Tikimės, kad šis projektas bus tęstinis ir kasmet mūsų teritorijoje atsiras  vis nauja skulptūra ir vis daugiau menininkų galės pristatyti savo kūrybą“, - skulptūros atidarymo metu sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Pasak metalo asambliažus kuriančios skulptūros autorės Margarita Ado skulptūra "Siauruko piemuo" - lyg draugas, išlydintis ir pasitinkantis kiekvieną traukinį, kaip kelrodį švyturį iškėlęs savo širdį, kuri niekada nenustoja plakti.

„Norėjau, kad skulptūra būtų nuotaikinga, kad trauktų Siauruko lankytojus stabtelti ir įdėmiau apžiūrėti detales, iš kurių ji buvo sukurta“, - sakė Margarita Ado.

Tikimasi, kad kasmet besiplečianti meninė erdvė bus įjungta į bendrą turistinį maršrutą po Panevėžio siaurojo geležinkelio kompleksą. Lankytojai galės jį aplankyti savarankiškai, taip pat nuolat yra organizuojamos ekskursijos ir edukacijos.

Skulptūros sukūrimui paramą suteikė Panevėžio miesto savivaldybė.

Siaurukas miesto gimtadienis8

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija

Sveikatingumo siaurukas

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ pakvietė 6-16 metų vaikus NEMOKAMAI dalyvauti edukaciniame-pramoginiame projekte „Sveikatingumo Siaurukas“. Moksleivių Siaurukas laukė Anykščiuose ir Panevėžyje. Iš viso projekte dalyvavo apie tūkstantį moksleivių ir jų mokytojų.

„Šiais metais pradėjome įgyvendinti naują projektą ir pakvietėme  moksleivius į nemokamą edukacinę-pramoginę programą „Sveikatingumo Siaurukas“. Programos metu moksleiviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su siauruoju geležinkeliu, juo pavažiuoti ir turiningai praleidžiant dieną pasisemti įvairių ir naudingų žinių. Tokia patrauklia forma siekiame organizuoti edukacines veiklas vaikams, supažindinančias su subalansuotos mitybos, fizinio aktyvumo ir buvimo gamtoje poveikiu. Norime, kad šios žinios įgalintų keisti gyvenimo būdą ir leistų lengviau atsigauti po pandemijos sukeltų iššūkių. Toks ir yra šio projekto tikslas“, - sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Pasak Kelionių organizavimo ir projektų valdymo skyriaus vadovės Rasos Povilavičienės moksleiviai išklausė paskaitą apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą ir lengviausius būdus įveikti stresą (paskaitos adaptuotos konkrečioms amžiaus grupėms).

„Po paskaitos moksleiviai vyko į mišką mūsų puikiuoju, žaisminguoju siauruku! Lietuviškame miške vaikai patyrė visą jo grožį ir pilnatvę: uostė kvapus, klausėsi garsų, atrado tai, kas lieka nematoma ir nepastebima. Užsiėmimus vedė miško pažinimo metodikos „Miško maudynės“ instruktorės“, - sakė R. Povilavičienė.

Kelionės atgal metu dalyviai dalinosi įspūdžiais ir dalyvavo improvizuotose viktorinoje.

„Sveikatingumo Siauruko“ renginiai Panevėžyje vyko rugsėjo 27 ir spalio 4, 5, 6 bei 11 dienomis, o Anykščiuose - spalio 12, 13, 19, 20, 26 dienomis.

Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.

sveikatinimo traukinys

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija